Domov pro seniory Oddělení se zvláštním režimem Odlehčovací služba

DOBROVOLNICTVÍ

 

Jednou z cest, jak rozvíjet svou vnitřní představu o smysluplném životě je dobrovolnictví. Základem dobrovolnictví je dobrá vůle, empatie a chuť pomáhat.

 

Dobrovolník je člověk, který bez potřeby finanční odměny dělá něco pro druhé. Dobrovolník dává část svého času, energie a schopností druhým lidem proto, aby vyplnil jim pomohl. Je to člověk, který věří, že může změnit věci, se kterými není spokojen, který se odhodlá udělat jednoduchý, ale důležitý krok k zapojení se do prospěšné činnosti. Stačí pár hodin měsíčně, týdně...

 

Odměnou dobrovolníkovi je nejen hřejivý pocit z vykonaného dobra, ale také zkušenost, kterou lze později v zaměstnání či ve studiu využít.

 

Způsobů uplatňování dobrovolné činnosti v Domově seniorů je mnoho. Vždy záleží na dohodě mezi dobrovolníkem, klientem, příp. personálem domova. Nejedná se o žádné náročné úkoly, záleží na vašich zájmech, nápadech a času.

 

Vaše nápady, kontakty a nabídky rády přijmou a popovídají si s vámi o nich koordinátorky dobrovolníků Domova pro seniory Elišky Purkyňové.
Můžete zavolat ve všední den (8-16h) koordinátorkám na Sociálních odděleních nebo přijít osobně.

Koordinátorka dobrovolníků ve Cvičebné ulici
Bc. Veronika Malačová

Koordinátorka dobrovolníků v Thákurově ulici
Bc. Petra Zmrzlíková

 

V Domově se pravidelně koná setkání dobrovolníků, kde si povídáme o jejich práci, co bychom mohli zlepšit a hlavně, jak se jim v jejich práci daří.

 

 

 

2009, Domov pro seniory Elišky Purkyňové, Cvičebná 2447/9, 160 00 Praha 6; Tel.č. 224 317 329; E-mail: info@dsepurkynove.cz; IČ 7087 5316
webdesign a správa webu Jaroslav Štěpánek